Każda dieta redukcyjna w pewnym momencie zaczyna człowieka męczyć. Od dłuższego czasu musisz odmawiać sobie wszystkich ulubionych dań i słodyczy, dlatego starasz się jakoś to sobie zrekompensować i najprawdopodobniej z tego powodu skłaniasz się do sięgnięcia po wafle ryżowe, które uchodzą za dobrą przekąskę na redukcji. Wiele osób wprost nie wyobraża sobie bez nich efektywnego i przyjemnego odchudzania. Niestety nie można powiedzieć, że wafle są zdrowe. Ale czy są szkodliwe?

Wafle ryżowe – podstawowe informacje

W waflach ryżowych nie ma na szczęście żadnych takich substancji, które mogłyby ci jakkolwiek zaszkodzić. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że są to produkty mocno przetworzone, a wyroby tego rodzaju nigdy nie będą jakoś szczególnie wartościowe. Nie należy ich traktować jako źródło dobrych substancji odżywczych.

Teoretycznie w ryżu występują pewne witaminy i minerały, ale gdy podda się go rozmaitym obróbkom, te związki zaczynają się ulatniać, więc ostatecznie nic z nich nie zostaje. A czy wafle ryżowe na diecie sprawdzą się dobrze? To już zależy. Mają one niestety wysoki ładunek glikemiczny, dlatego też niektórym osobom nie będą polecane. Nie powinni ich spożywać cukrzycy. Muszą na nie uważać także te osoby, które chorują na insulinooporność, często wiążącą się bezpośrednio właśnie z otyłością. Jeżeli jednak tego rodzaju problemów w ogóle nie posiadasz, nic złego się nie stanie, jeżeli raz na jakiś czas pozwolisz sobie na zjedzenie kilku wafli. Mają one jednak sporo plusów. Są przede wszystkim niskokaloryczne, dzięki czemu naprawdę nie da się od nich utyć.

Twoja bazowa dieta powinna składać się raczej z tych nieprzetworzonych i naturalnych produktów

Wypełniaj ją śmiało warzywami i owocami, rybami, orzechami, chudym mięsem oraz wyrobami pełnoziarnistymi. Pozwalaj sobie jednak również na pewne mniej zdrowe przekąski, które np. zaspokoją twój apetyt na słodycze. Wafle ryżowe możesz pokryć cienką warstwą dżemu albo masłem orzechowym i kawałkami banana. Taki posiłek świetnie sprawdzi się w roli małego deseru po obiedzie.

Więcej porad dotyczących diety, odchudzania i zdrowego żywienia znajdziesz w serwisie https://www.filet.pl/.