Bywa i tak, że wykupujemy dla siebie rozwiązanie, które – jak się potem okazuje – wcale nie jest dla nas dobre. A przecież nie każda dieta pudełkowa będzie dla nas satysfakcjonująca. To, że sprawdziła się ona u naszych kolegów z pracy, nie oznacza jeszcze, że jest ona jakimś super uniwersalnym jadłospisem, który będzie odpowiadać każdemu i nam również. Czasami bywa też tak, że początkowo jesteśmy bardzo zadowoleni z wykupionej diety pudełkowej, ale z czasem przestajemy na niej chudnąć, bo zmianie ulega nasze zapotrzebowanie kaloryczne, a wtedy chcemy oczywiście ją zmodyfikować, by nadal dbać odpowiednio o swoją masę ciała i sylwetkę.

Modyfikacja diety pudełkowej

Na szczęście te modyfikacje są możliwe. Może nie zawsze, ale lepsze i dbające o klienta firmy cateringowe zawsze zapewnią nam tę praktyczną opcję i pozwolą na wybór innej kaloryczności diety nawet w trakcie trwania umowy. Jest to zrozumiałe. Modyfikacje będą potrzebne w momencie, gdy będziemy się źle czuli podczas spożywania danej diety. A może tak się stać, szczególnie gdy będziemy uczuleni na jakiś składnik. Co wtedy robić? Bardzo dobrze ten temat opisano na portalu o zdrowiu www.kaszel.pl. Modyfikacje będą potrzebne również wtedy, gdy się odchudzamy a nie widać efektów. Aby chudnąć, trzeba być cały czas na deficycie kalorycznym, a ten deficyt wygląda inaczej w przypadku gdy ważymy osiemdziesiąt kilo, a inaczej wtedy, gdy już trochę schudniemy i nasza masa ciała zaczyna wynosić już tylko siedemdziesiąt kilogramów. Zwracajmy na to uwagę.

Kiedy zadecydować o zmianie/modyfikacji diety?

Jeżeli dojdzie do momentu, w którym dieta pudełkowa dalej będzie przez nas trzymana, ale nie będzie już doprowadzać do utraty zbędnych kilogramów, będzie to ten moment, w którym należy pomyśleć o zmianie kaloryczności jadłospisu. Jak najszybciej zgłośmy wtedy firmie cateringowej swoją chęć zmodyfikowania jadłospisu. Oczywiście na dokonanie pewnych poprawek musimy dać cateringowi trochę czasu, ale zazwyczaj zajmują one nie więcej niżeli dwa dni, czyli są przeprowadzane całkiem sprawnie i szybko.

Czasami catering dietetyczny może jeszcze bardziej iść nam na rękę i pozwalać nawet na… całkowitą zmianę typu dietetycznego jadłospisu! Jeżeli więc wykupiona dieta nie jest dla nas smaczna, po prostu ją zmieńmy. Nie ma sensu tkwić w czymś, co nie jest dla nas dobre.