Mirabelki to owoce, które w naszym menu pojawiają się bardzo rzadko. Szkoda, bo tym owocom z pewnością warto poświęcić więcej uwagi. Zdrowa dieta z mirabelkami jako stałym dodatkiem może się dla wielu z nas okazać cennym wsparciem.

W jaki sposób te owoce mogą wspierać nas w walce o zdrowie?

Niedoceniane mierabelki są owocami o bardzo dużej wartości odżywczej. Znajdziemy w nich wiele witamin i minerałów, bez których nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Witamina C, E oraz A, witaminy z grupy B oraz fosfor, potas czy żelazo – oto wybrane składniki odżywcze, które w mierabelkach pojawiają się w większych ilościach. Zdrowa dieta z tymi owocami pomoże nam zatem utrzymać dobrą formę.

Masz ochotę na pyszny obiad wege? Wypróbuj wegetariański przepis na curry z serem.

Kiedy warto docenić mierabelki?

Mirabelki to cenne wsparcie dla tych osób, którym często dokuczają problemy z przewodem pokarmowym. W owocach tych pojawia się sporo błonnika, dzięki czemu poprawiają one trawienie, chronią przed zaparciami, a przy okazji sprawiają, że walka ze zbędnymi kilogramami staje się łatwiejsza. Dzięki diecie z mirabelkami możemy też rozwiązać sporo problemów z ciśnieniem, krążeniem krwi czy złym cholestrolem. Skuteczna ochrona przed anemią i stanami zapalnymi, mniejsze ryzyko pojawienia się miażdżycy oraz chorób nowotworowych. Regularne sięganie po mirabelki może pomagać nam jednocześnie w utrzymywaniu skóry w dobrym stanie. Troska o zdrowie i piękny wygląd są zatem najważniejszymi powodami, dla których warto docenić mirabelki i częściej korzystać z ich wsparcia.